GRUPA PSZCZÓŁKI

Wychowawcy: Izabela Szczurowska, Aleksandra Kurek

ZIELONA GRUPA

CYKL ZAJĘĆ W RAMACH "ZIELONEJ GRUPY":

1. Wykonanie przez dzieci laurki z okazji "Dnia Babci i Dziadka".

2. Dnia 15.02.2019r. w przedszkolu odbył się "Dzień Wielorybów". Po obejrzeniu filmu edukacyjnego "Była sobie Ziemia" pt."Morskie śmietnisko", dzieci dowiedziały się o zjawisku przełowienia ryb, co powoduje brak pożywienia dla wielorybów a w rezultacie degradacje systemu. Następnie wykonały plakat wieloryba farbami plakatowymi za pomocą dłoni.

3. Pingwin to zwierzę żyjące na Antarktydzie, o tym i o wielu innych ciekawostkach dzieci dowiedziały się z filmu pt."Marsz pingwinów". Następnie każde z nich wykonało pingwina z rolki papierowej i makietę Antarktydy z kartonowych opakować po jajkach.

4. 18.02.2019r. Światowy Dzień Kota. Wszystkim dzieciom z grupy bardzo podobały się zabawy z włóczką. Dzieci mogły obejrzeć prezentację zdjęć kotów różnych ras i zostały uwrażliwione na konsekwencję oraz obowiązki wynikające z posiadania kota.

5. 27.02.2019r. Dzień Niedźwiedzia Polarnego. W czasie pogadanki na temat niedźwiedzia polarnego dzieci mogły porównać wygląd gatunków niedźwiedzi. Obejrzały także film z serii "Była sobie Ziemia" odcinek "Na Dalekiej Północy", z którego dowiedziały się o zmianach klimatycznych, które mają wpływ na funkcjonowanie niedźwiedzia polarnego.

6. 04.03.2019r. Dzień Dzikiej Przyrody. Dzieci z grupy "Pszczółki" udały się na spacer do lasu, gdzie obserwowały zmieniającą się przyrodę, szukały pierwszych oznak zbliżającej się wiosny.